Зеленски обсъди липсата на боеприпаси и вероятните действия на Русия със Ставката

©
На заседанието участниците са излушали доклади за общата оперативна обстановка на фронтовата линия и обстановката на фронтовата линия в районите на отговорност на оперативно-стратегическите групировки на Въоръжените сили на Украйна (ВСУ).
Ръководството на разузнаването е информирал за възможните действия на руснаците в краткосрочен план.
Освен това участниците в Ставката са анализирали състоянието на обезпечаване на частите с боеприпаси. Те са разгледали и въпроса за окомплектоването, въоръжението и бойната техника на създадените бригади на ВСУ.
Освен всичко друго, участниците в Ставката обсъдиха въпроси за повишаване на ефективността на системата за командване и управление и взаимодействието на различни групировки на силите за сигурност и отбрана на Украйна при изпълнение на бойни задачи.
На срещата присъстваха началникът на Офиса на президента Андрий Йермак, началникът на Главното разузнавателно управление Кирило Буданов, главнокомандващият на въоръжените сили на Украйна Валери Залужни, министър-председателят Денис Шмихал, секретарят на Съвета за национална сигурност и отбрана Олексий Данилов, командирите на родовете войски и оперативните райони. В заседанието на Ставката участваха и членове на кабинета на министрите, ръководители на правоприлагащи агенции и правоприлагащи органи.
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 | 29 | 30 |
Педро Санчес: Засега всяка хипотеза за причините за прекъсванията...
21:17 / 28.04.2025
Броят на жертвите от експлозията в иранското пристанище Шахид Рад...
20:36 / 28.04.2025
ОСГВ "Хортица": Украински дронове нанесоха сериозни загуби на рус...
18:54 / 28.04.2025
FT: САЩ и Украйна са близо до подписването на окончателното спора...
18:01 / 28.04.2025
Испания предупреди: Шофьорите да не използват колите си, освен ак...
15:32 / 28.04.2025
Милиони без електричество в Испания и Португалия
14:48 / 28.04.2025
Актуални теми