Украйна е нанесла удар по ключова руска военновъздушна база, в която се намират ядрени бомбардировачи, като на кадрите се вижда как в небето се издига огромен взрив, предава The Sun.

Рано сутринта в четвъртък от авиобазата Енгелс в небето се издига черен гъбен облак, тъй като Киев е предприел атака с дронове.

Базата се намира на около 700 км от фронтовата линия и в нея са разположени руските тежки стратегически бомбардировачи Туполев Ту-160, способни да носят ядрени оръжия.

Местният губернатор заяви, че е имало атака на украински дрон срещу град Енгелс.

Руското министерство на отбраната съобщи, че руската противовъздушна отбрана е свалила 132 дрона над Русия, включително 54 в Саратовска област, където се намира базата в Енгелс.

Украйна и преди е атакувала военновъздушната база в Енгелс, като дори е поразила и унищожила два от атомните бомбардировачи.

През 2022 г. кадри показаха огромните поражения в авиобазата Енгелс, когато Украйна я удари - унищожавайки два от самолетите.

Бомбардировачите са използвани за удари на цели в Украйна с неядрени оръжия, особено през последните седмици, когато Путин продължава да обстрелва инфраструктурата на страната.

Междувременно Русия предприе ново нападение срещу Украйна, като бомбардира град Кропивницки и рани 10 души, включително едно дете.