Поредно силно земетресение с магнитуд от 5.0 бе регистрирано в района на Додеканезките острови, Гърция. Това показват данните на Европейския средиземноморски сеизмологичен център (EMSC).

Трусът е регистриран в 13:23 часа местно и българско време на отстояние 158 км от Ираклион. Сеизмичната активност е била на 14 км дълбочина.

От 28 януари регионът Санторини-Аморгос преживява голяма сеизмична криза, характеризираща се с множество земетресения. Регистрирани са над хиляда земетресения с магнитуд до 5,2. Тези земетресения са концентрирани на около 25 километра североизточно от Санторини и 25 километра югозападно от островите Аморгос. Повече от 10 000 жители и туристи са евакуирани от остров Санторини.

"Разбираме, че това не е лесна ситуация за хората в региона, така че, моля, слушайте гръцките власти и имайте предвид, че както обикновено много хора правят глупави изявления в социалните медии. Пазете се", призовават от EMSC.