Екипът на Тръмп разработва стратегия за оспорване на резултатите от междинните избори в САЩ
©
Бившият лидер на Белия дом е провел серия от лични и онлайн срещи през последните месеци относно перспективата да оспори резултатите от изборите през ноември, според източници на списанието. На тези срещи привърженици на Тръмп, адвокати, активисти на Републиканската партия и поддръжници на движението MAGA (Make America Great Again, основният лозунг на кампанията на Тръмп) често са обсъждали "тактиката на изгорената земя" и са разработили сценарии за "агресивна борба" срещу резултатите от изборите, особено ако победителят не бъде обявен в първата вечер след гласуването. В случай на най-малкото съмнение относно легитимността на победата, екипът на Тръмп планира да започне ожесточени съдебни битки и да организира "медиен блицкриг“.
Тръмп вече получи информация за готовността на членове на партията в няколко щата за подобни действия, но във фокуса на вниманието му е конфронтацията между кандидата на Демократическата партия Джон Фетърман и представителя на Републиканската партия Мехмет Оз на изборите за Сената в щата Пенсилвания. Обсъждайки възможните проблеми на изборите през 2022 г. на срещи, той също така е положил основите за президентската надпревара през 2024 г., в която щатът Пенсилвания вероятно отново ще бъде решаващ, пише списанието. Тръмп гледа на това като на "генерална репетиция" за президентската надпревара през 2024 г., твърди източник, който многократно е обсъждал потенциални правни действия с Тръмп след публикуването на резултатите от надпреварата Оз-Фетерман.
Тръмп е убеден, че гласуването във Филаделфия, Пенсилвания през 2020 г. е било фалшифицирано, така че този път той лично ще нареди на поддръжниците си да концентрират допълнителни сили там. Според източници бившият държавен глава е попитал представителите на Републиканската партия в Пенсилвания какво да направят, за да не може демократите да "откраднат [победата], както направиха последния път във Филаделфия“.
Изборите за Конгрес през ноември ще излъчат 435 членове на Камарата на представителите и 34 сенатори. В момента демократите заемат по-голямата част от местата в долната камара на Конгреса, а в Сената е установен паритет: всяка от двете партии има по 50 места.