Един загинал и 44 ранени при мощен руски удар по полицейското управление в Кривой Рог

©
"Кривой Рог. Удар в центъра на града. Една от административните сгради на полицията е разрушена. В резултат на руския удар е убит полицай. Други трима бяха спасени от спасителите на Държавната служба за извънредни ситуации изпод развалините Те са в тежко състояние, 6 служители са с различни по тежест наранявания“, заяви Клименко в Telegram.
В 10:43 ч. Лисак съобщи, че вече има 32 жертви от ракетната атака в Кривой Рог. Повечето са в състояние на средна тежест или "задоволително“, но има и "тежки“.
В 11:19 ч. от украинското МВР съобщиха, че вече има 44 пострадали. Според Вилкул 19 души са в болницата, трима от тях са тежки с политравма в операционната.
По думите на Лисак са пострадали 3 административни сгради и 7 жилищни сгради, включително висока сграда. Пожарът, избухнал в гаражите, вече е локализиран. Обследването на района продължава.
По-рано Вилкул съобщи, че руска ракета е ударила административната сграда, в която има няколко офиса, включително офиса на неговата фондация "Украинска перспектива".
На 8 септември сутринта украинските власти обявиха въздушна тревога в повечето региони поради опасност от ракетни удари.
Ръководителят на Съвета за отбрана на Кривой Рог Александър Вилкул съобщи в 9:03, че в града е избухнал взрив.