Два масови гроба с общо 50 тела бяха открити в Либия
![Два масови гроба с общо 50 тела бяха открити в Либия](https://i.id24.bg/i/2443043.webp)
©
Първият масов гроб, който е бил открит в петък в Курфа е съдържал 19 тела. Това се казва в изявление на дирекцията по сигурността, добавяйки, че полицията е отвела телата за аутопсия.
Властите публикуваха изображения на страницата си във Фейсбук, показващи полицаи и медици, които копаят в пясъка и изваждат трупове, увити в одеяла.
Благотворителната организация "Ал-Абрийн", която помага на мигранти в източна и южна Либия, каза, че някои от тях са били застреляни и убити, преди да бъдат погребани.
Втория масов гроб е бил с най-малко 30 тела. Открит е също в Куфра след обиск в център за трафик на хора, според Мохамед ал-Фадейл, ръководител на камерата за сигурност на града.
Късно днес властите съобщиха, че са освободили 76 мигранти от центъра за трафик и са арестували трима души - един либиец и двама чужденци - по подозрение в задържане и измъчване на мигранти.
Прокуратурата е оставила хората в ареста до края на разследването.