Този плод предпазва костите, спомага за по-лесно и леко дишане и съдържа високи нива на витамин К
©
Ползите от консумацията на круши е доста голяма и разнообразна. Те спомагат за по-лесно и леко дишане. В Китай например използват крушите дори като лекарство при белодробни заболявания. Заради високото съдържание на глутатион, който е антиоксидант, сокът от круша повишава имунитета на белите дробове и по този начин подпомага за образуването на инфекция. Естествено при такива проблеми трябва първо да се посъветваме със своя лекуващ лекар.
Крушите се оказват много полезни и при друга разпространена болест - при диабета. Там съдържанието им на полифеноли се явява като защитен ефект срещу развитието на диабет от тип две и помага за регулиране и намаляване на кръвната захар в кръвта. Препоръчва се хапването на необелени круши поне пет пъти в седмицата.
Крушите се препоръчват и за бременните жени, тъй като са доста хранителни и съдържат фолиева киселина, която е доста важна за протичането на една нормална бременност. Една по-голяма круша осигурява поне 14 микрограма фолиева киселина и през първите месеци на бременността силно се препоръчва тяхната консумация, като естествен прием на фолиева киселина, пише gotvach.bg.
Крушата се оказва и антиалергична. Неслучайно е използвана при захранване на бебето, като първият плод, който се дава на малкото дете, заради вкусния си сок, е много малко вероятно да му причини някакъв вид алергична реакция.
Крушите предпазват костите. Те съдържат високи нива на витамин К, който е жизненоважен за здравето на костите и минерала бор, който пък помага на тялото да запазва калция в организма на човек.
Може би една от най-интересните ползи, на крушите е при махмурлук. Те могат да намалят нивото на алкохол в кръвта и последващите от него болки в главата и временна неразположеност. Единственото условие е да го консумираме преди да седнем да празнуваме, а не след това на сутринта.