Най-силно впечатление по време на протестите в Сърбия ми направи организацията на самите студенти. Те имаха хора с жълти жилетки и радиостанции и по този начин насочваха протеста, така че да няма инциденти с коли. Всичко да се случва по план. Включиха се много съсловни организации, работещи. Те изминаваха стотици километри с колите си, за да стигнат до мястото на протеста. Изминаха 80 км пеша, което беше част от похода им. Периодично хората спираха и мълчаха по 15 минути. Направи ме впечатление единството на хората. Това каза пред NOVA журналистът Иван Кънчев.

"Когато протестът е голям, когато хората са единни, светът забелязва какво се случва в една средноголяма балканска страна", сподели Кънчев.

Журналистът сподели, че не е забелязал да се веят чужди знамена по време на демостраницята и не смята, че недоволството е свързано с външнополитическата ориентация на страната.

"Обществото в Сърбия е разделено много разделено по отношение на членството в Европейския съюз и общото отношение към Запада. Опозицията е разделена по този въпрос, както и гражданите, които протестират срещу това правителство." Това каза Никола Буразар от Центъра за съвременна политика в Белград.

"Правителството изпрати агенти от службите, за да сплашват студентите. Те викаха семействата им на разпити, използваха всички средства, за да сплашват. Медиите, полицията и властта стават все по-агресивни. Има професори, които са близки до режима. Особено тези, които имат връзки и са се уредили на позиции. Там няма дилеми", посочи преподавателят по право и бивш премиер на област Войводина проф. Боян Пайтич. "Проблемът е, че ако има особено отношение към студентите, които протестират, ще има бурна реакция срещу тях", допълни той.

Пайтич каза още, че чрез купуване на гласове на изборите с гласоподаватели от съседни страни, чрез блокиране на медиите, режимът е успял да запази властта си.

Журналистът и телевизионен водещ Даниела Бузурович сподели, че тя и нейното семейство също участват в протестите. Тя сподели, че нейното желание е Вучич да не удържи властта. "Положението е много зле", сподели журналистът и допълни, че в националните телевизии в Събрия няма никаква информация за случващото се в момента в страната. Бузурович каза още, че това, което хората искат, са реформи, а не просто нови избори. Тя допълни, че в Хърватия и Босна населението също ги поддържа.