По време на пътешествието си в Индия претърпях катастрофа. Заглавието на книгата ми “Милостта на Кали" е плод на мисълта на моя съпруг, който каза, че благодарение на  милостта на богинята Кали, която е богиня на смъртта, войната и много други неща съм все още със семейството си и продължавам да творя приключения. Това каза за предаването “Денят на фокус" по Радио “Фокус" пътешественичката Виолета Иванова. В студиото е и дъщеричката й Теа, на 8 години, която е част от пътуването на майка си до Индия. 

От тийнейджърска възраст Виолета Иванова има желание да кара мотор. Първият й мотор е “Сузуки" 800 кубика,  го сравнява с първата си любов. Пионерства от дълги години, като става и пионер в обиколката на света с мотор. Когато някой й каже, че не може да направи нещо, тя се амбицира и го прави. 

Обиколката й на света започва от България, преминава през цяла Азия, Австралия, Нова Зеландия, след това Южна Америка, от Чили до Колумбия и последната част от Централна Америка, тоест от Панама. Прескача непроходимата зона между Колумбия и Канада и стига до Канада. От там обратно към Европа, за да затвори кръга около света. “В продължение на 2 месеца съпругът ми и дъщеря ми пътуваха след мотора ми с автомобил до Индия, когато претърпях катастрофата. Оригиналната ми идея беше да правя това пътешествие сама и не беше чудно, че продължих. В това пътуване преминавах по 300 км на ден, в Индия понякога не можеш да минеш и 200 км на ден, защото трафика там е тежък. При подготовката в началото нямах представа къде ще отсядам, но не ми се е случвало да замръкна на улицата и да не успея да намеря къде да спя. Отсядам в хотели, в хостели, в къщи на местни хора, на палатка, всички варианти използвам", разказва Виолета Иванова.

В първата си книга “Милостта на Кали" разказва за пътуването от България до Индия, всяка държава през която преминава си има специфика, но Индия остава гвоздея в програмата й от тази част. Индия е една различна от останалите държави. Впоследствие преминавайки през Непал, Тайланд, Малайзия, Индонезия, вижда различни вариации на тема Индия. Трудно й е да каже, че има място, което е различно, важно и специфично, защото навсякъде има безкрайно много приключения. Навсякъде среща непознати ангели-пазители, които искат да й помогнат, да я предпазят от опасности. Първият индиец с който говори и й дава информация, ще й гостува септември месец в България. През 2020 г. става  първата чужденка появила се на корицата на индийско голямо мотосписание. Продължават контактите й с хората от тази страна.

“Когато свикнеш да караш по места, където наистина няма правила, единственият начин да оцелееш е да гледаш какво правят останалите и да се водиш по тях. Това умение придобих като наблюдавах много внимателно как се движат всички участници. Човек трябва да се научи да се вписва бързо в обстановката", допълни пътешественичката.

“Холи мото арт" в момента запълва необходимостта й от пътуванията и тя открива нови способности и предизвикателства в себе си, като се занимава с изработка на различни неща от дърво.  Идеята й е да покаже творби на хора, които карат мотори. “Общото нещо, което е в ръцете на всеки един от нас е да се опита да стигне до целта си. И да знае, че няма гаранции, да не се отказва при първия провал, да продължи, може и да се получат нещата", заключи Виолета Иванова..