Видео мапингът вече се използва, за да разисква теми, важни за обществото, по красив и завладяващ начин. На тази тема в "Денят на Фокус“ по Радио "Фокус“ гостуваха визуалните артисти Марин Петков, основател на MP-STUDIO и творческият му директор Страхил Йорданов. Техните видео мапинг шоута вече обикалят света. Прожекции в пещери са част от експериментите на студиото. Опитваме се да придадем добавена стойност към обществото чрез нашите визуални истории, свидетелстваха Петков и Йорданов.

Последният LUNAR фестивал, организират от тях, демонстрира красив сюжет с препратки между Валери Петров и Шекспир. За младите е важно да преоткрият подобни имена, сред които са и баща и син Славейкови, отчетоха артистите. Бранденбургската врата също е осветявана 10 пъти от студиото. "Работим в 27 държави, като сега имаме шоута в Китай и Мексико. Скоро се върнахме от шоутата си в Дубай и Саудитска Арабия“.

Много искахме да направим български фестивал по подобие на тези, на които гостуваме. През 2015 г. се роди идеята ни. Миналата година успяхме да я реализираме. Липсват ни кадри – млади и интересни хора, които да се занимават с анимация у нас. Имаме стажанти от Франция и Испания - с двата от тях продължаваме да работим. Затова искахме да имаме обучителна програма по време на LUNAR, която направихме, казах още творците.

"С помощта на изкуствен интелект можем да клонираме гласа и образа на дадена личност под формата на холограма. Кандидатствахме в COP28-конференцията за климата на ООН, с идеята да стигнем до съставителни на политики и бизнеси чрез един от последните ни проекти, в които засягаме важни теми като екологията, например. Оформяме дългосрочни партньорства, а представянето протече феноменално“, отчетоха още Петков и Йорданов.