Гроздан Караджов днес ще се срещне с всички летищни оператори в страната. Той заяви, че очаква до петък предложение с възможните законови и технологични решения, които да гарантират, че дронове няма да застрашават сигурността на полетите у нас.
Въпросът кой е управлявал дрона в района на Летище София миналият петък все още остава без отговор. В понеделник стана ясно, че летателният апарат е бил с тегло около 30 килограма и с размах на крилете над един метър, а за управлението му била нужна специална подготовка.
Вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Транспортният министър свиква среща с летищните оператори заради инцидента с дрона в София
![Транспортният министър свиква среща с летищните оператори заради инцидента с дрона в София](https://i.id24.bg/i/2444158.webp)
©