Тончо Краевски: Залогът на изборите в САЩ за американските граждани е какъв ще бъде съставът на обществото им
©
"Технологията на вота е стратегията на демократите за спечелването на президентските избори в САЩ. Технологията на вота е през променянето на изборните закони и през разпределянето на легалната имиграция, а именно да наводнят колебаещите щати с хора, които да гласуват за тях. И това е още взето основното, на което те разчитат, защото те не разчитат на силен кандидат", коментира Краевски.
Американската избирателна система постоянно търпи промени и развитие, като целта е да се постигне система, която е възможно най-благоприятна за кампанията на Джо Байдън, каза той и обясни, че от 2020 година изборното законодателство се променя така, че да могат да гласуват масово имигранти, които или пребивават незаконно в САЩ, или нямат американско гражданство и нямат право просто да гласуват, дори да пребивават законно. "Така че това е хем решаващото за изхода от изборите, хем това са миграцията и законите за имиграцията, и също така това е залогът на изборите, защото залогът на изборите за американските граждани е какъв ще бъде съставът на обществото им.“
Според него технологията на изборите вече не е такава, когато е била преди 20 или 50 години – това да имаш просто харизматичен кандидат, който събира много хора на митинг, вече не е същественото условие да спечелиш изборите. "Същественото условие да спечелиш е технологична компетентност и дързост, която да изпреварва твоят противник.“
Тончо Краевски уточни, че не е привърженик на тезата, че създаване на работещ кабинет в България има пряка зависимост от избора на президент в САЩ. "Проблемът е, че в България, тъй като се намираме в това ситуация, която от няколко години спира движението на държавата напред, тъй като няколко групировки не могат да се конфигурират, да се разберат помежду си кой ще бъде на власт, кой ще бъде в опозиция, кой ще бъде в затвора и кой ще бъде на свобода. И все повече и повече започват да се търсят външни фактори, които да обяснят и да мотивират и да оправдаят определените решения. И тъй като те не могат да говорят открито за това какво наистина ги обединява и ги разделя, Борисов, Пеевски и демократичната общност, те трябва все повече и повече да се служат с външни оправдания,“ каза той.