побоя на метеоролозите на в. Мургаш е взломил прозореца на станцията на третия етаж и така е стигнал до дежурните синоптици. "Побоят е със сериозни наранявания. Използвани са маша и шиш за печка", съобщи на брифинг зам.-началникът на 5-то РУ – СДВР Илия Кузманов, предаде репортер на "Фокус".
По думите му са нанасяни удари с ръце и крака като един от потърпевшите е загубил съзнание. "Те (потърпевшите - б.а.) успяват да избягат пред прозорец на първия етаж като достигат до хижа, която е на 4 км (хижа Мургаш), където им е оказана помощ от хижаря. Той ги сваля до Бухово, където с линейка са откарани за оказване на медицинска помощ", разказа полицаят.
Предприети са издирвателни действия и задържат извършителя, който оказва яростна съпротива. Заловен е в района на метеорологичната станция. "Към момента не са установени мотивите. Данни за психично разстройство също няма медицинска документация", уточни Кузманов и допълни, че задържаният е неконтактен с рязка промяна в поведението. Няма и криминални прояви или регистрации в полицията. Той буйства и отказва медицинска помощ. Няма данни за употреба на алкохол и наркотици. Заловен е вътре в станцията.
"Случаят е достоен за роман на Стивън Кинг", това каза говорителят на Софийска районна прокуратура Николай Николаев. "Задържания е обвинен за нанасяне на средна телесна повреда, но това е работно обвинение и в последствие би могло да бъде прецизирано. Задържан е за до 72 часа. Предстои внасяне искане в Софийския районен съд за мярка за неотклонение "задържане под стража", допълни Николаев.
Извършителят на "Случаят е достоен за роман на Стивън Кинг": МВР и Прокуратурата с подробности за нападението на връх Мургаш

© Булфото
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 | 29 | 30 |
Дъжд и мъгла в прохода "Петрохан", автомобилите спират
21:10 / 26.04.2025
Тежка катастрофа с тир блокира магистрала "Тракия"
18:14 / 26.04.2025
Наталия Киселова: ДПС на Доган си оставиха вратата отворена, мога...
17:51 / 26.04.2025
За 28 медицински специалности у нас липсва медицински стандарт, с...
17:30 / 26.04.2025
ВВС спешно търсят кръводарители за командир Антон Иванов
16:50 / 26.04.2025
ВМА отново събра елита на урологията
16:35 / 26.04.2025
Актуални теми
Анкета
Не (21243) | 40% | ![]() |
Да, но отложено и превъртам реклами и съдържание (19562) | 37% | ![]() |
Да, гледам по традиционен начин (12095) | 23% | ![]() |