Борислав Сарафов изпрати писмо до министъра на вътрешните работи Даниел Митов и до директора на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението“ главен комисар Александър Джартов, с което ги сезира за Борислав Сарафов изпрати писмо до министъра на вътрешните работи Даниел Митов и до директора на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението“ главен комисар Александър Джартов, с което ги сезира за извършването на незабавни проверки във всички нощни заведения, клубове и дискотеки, както и на киносалони, театрални и концертни зали на територията на цялата страна. Очаква се в хода на инспекцията да бъде направена обстойна проверка за спазването на правилата и нормите за осигуряване на пожарна и аварийна безопасност при експлоатация на обектите, както и поддържането на уредите, системите и съоръженията, свързани с пожарната безопасност от собственици и ползватели. Главният прокурор е изискал информация относно резултатите от проверката, включваща броя на проверените обекти, установени нарушения, предприетите конкретни мерки и действия за отстраняване на закононарушенията, наложени санкции. При установяване на данни за извършени престъпления, ще се пристъпи към ангажиране на наказателна отговорност на евентуално виновни лица." target="_blank" rel="noopener">извършването на незабавни проверки във всички нощни заведения, клубове и дискотеки, както и на киносалони, театрални и концертни зали на територията на цялата страна.
Очаква се в хода на инспекцията да бъде направена обстойна проверка за спазването на правилата и нормите за осигуряване на пожарна и аварийна безопасност при експлоатация на обектите, както и поддържането на уредите, системите и съоръженията, свързани с пожарната безопасност от собственици и ползватели.
Главният прокурор е изискал информация относно резултатите от проверката, включваща броя на проверените обекти, установени нарушения, предприетите конкретни мерки и действия за отстраняване на закононарушенията, наложени санкции. При установяване на данни за извършени престъпления, ще се пристъпи към ангажиране на наказателна отговорност на евентуално виновни лица.
И.ф. главен прокурор на Република България Сарафов иска от Митов и Джартов резултатите от проверките на заведения и дргуги

© Булфото (архив)
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | |||||
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
31 |
Давид Леви: Израел възобнови въздушните удари в Газа, защото "Хам...
22:39 / 20.03.2025
Ето от кой град е късметлията, ударил джакпота с фиш за 6 лв.
22:43 / 20.03.2025
Управителят на БНБ: Присъединяването към еврозоната има огромен п...
22:42 / 20.03.2025
Петър Ганев: Ако някой очаква, че ще приеме закон, цените ще падн...
21:02 / 20.03.2025
Актуални теми