Всеки отделен елемент е важен не само в икономиката, а във всеки жив организъм, за това мисията на УНСС е да се развива в различни сфери. Това каза в предаването "България, Европа и светът на фокус" на Радио "Фокус" ректорът на УНСС - проф. Димитър Димитров, който е и главен секретар в Съвета на ректорите на висшите училища в Република България.

Според него не е добре да има противопоставяне на специалности, тъй като търсенето на специалисти в дадени области е различно по-обем, но това не трябва да се подценява: "Дали това е дигитален маркетинг или планиране и стратегическо управление - винаги има нужда от някой някъде в по-голям обем специалисти, а на други места в по-малък", уточни той по повод отвореното писмо на Асоциацията на индустриалния капитал в България (АИКБ) до образователното министерство, в което се настоява предложеният проект за утвърждаване броя на приеманите за обучение студенти и докторанти във висшите училища и научни организации през следващата година да не бъде приет, тъй като отново сме свидетели как модерните и неизискващи толкова усилия и учене специалности надвишават броя на тези, които могат да осигурят качествена и устойчива заетост. 

"При нас в УНСС този въпрос не стои, защото реализацията е над 98%, което на практика е пълна реализация с доста добри заплати. И това са официални данни от НОИ и от статистиката, и от рейтинговите системи.Така че ние създаваме и много нови възможности на студентите със стажове, с бизнес академии, с връзка с практиката, сега създаваме учебно-тренировъчни фирми. Запознах се с тази декларация, но не е добре това противопоставяне на специалности", обясни още проф. Димитров.