Проф. Михаил Неделчев за насилието над жени: Това са из-ро-ди, това е живуркане чрез агресията

© БГНЕС
Той коментира зачестилите случаи на садистично насилие в битовата престъпност, които предизвикват въпроси за ценностите на младите българи и откъде ги формират. Визираме случая с нарязаната с макетно ножче Дебора, която се наложи да получи 400 шева по тялото си. Според проф. Михаил Неделчев в главите на тези момчета няма нищо друго освен желание за някакъв вид разправа.
"Аз не се чувствам изроден, както и моите приятели не са изродени, както и моите близки с които живея, и дъщеря ми, и жена ми, и т.н., въобще не са изродени, те всички четат книги, всички се занимават с други неща. Това е някаква друга България, въпросът е, че тази България я има, тази изродената България я има. Не бих казал, че тя е мнозинство, по-скоро мнозинството е някак си блатно, неутрално, дремещо и т.н. Но тези момчета, най-вече момчетата, с тези бицепси напомпани, които на 30 и няколко години се спихват, разбира се, защото те престават да си поддържат телата. Всички тези изроди, те са изроди в последна сметка, защото в главите им няма нищо друго, освен желание за някаква разправа, желание за някакви двубоища. Но ние виждаме, че това става и по света. Ето, това, което се е случило, да кажем в Гърция онзи ден, с тези хърватки уж, доста по-културната Хърватия, начинът по който там е убито едно момче, начинът по който 80 и няколко т.нар. фенове са участвали в тези побоища и пр., показва, че това е една тенденция, която не е само българска тенденция, за съжаление", коментира още той.
Според проф. Михаил Неделчев би ни спасило това да нарасне броят на хората, които съзнателно участват в живота, а не просто го живуркат чрез агресията.
"Защото това е живуркане през агресията, това е минималистично. Много е лесно да си побойник, много е лесно, когато вървиш по улицата да вървиш така,ч е да не даваш път, както е нормално, на по-възрастните, на дамите, на по-слабите и т.н. Напоследък, за съжаление, съвсем-съвсем млади хора, направо деца, буквално не ти дават път, те минават през теб, ще те прегазят, т.е. това се разпростира и върху най-новите поколения. Едно време, боже Господи, естествено, че ние давахме път, ставахме на крака, когато влезе възрастен човек в една стая и т.н. и т.н., което е съвсем нормално, това са нормални жестове, нормално поведение. Трябва да сме нормални, просто трябва отново да вървим към нормалността", каза още той.
Цоня СЪБЧЕВА
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 | 29 | 30 |
Антонио Коща: Мир без отбрана е илюзия
18:51 / 27.04.2025
Новите лидери на "Да, България": Единственият път, който виждаме,...
18:39 / 27.04.2025
Божидар Божанов и Ивайло Мирчев са новите лидери на "Да, България...
18:12 / 27.04.2025
Надежда Йорданова и Елисавета Белобрадова се оттеглиха от лидерск...
18:07 / 27.04.2025
Бойко Борисов се срещна с Доналд Тръмп-младши
17:45 / 27.04.2025
"Да, България" ще има двама лидери
17:29 / 27.04.2025
Актуални теми