Памбос Агапиу: Танцът е на един език, където и да сме по света
© YouTube
Той сподели, че има различни видове салса. Когато започнали да правят фестивали по салса в България на Балканите не са се провеждали още. “В България се поставя началото на салса, на бачата, и фестивалите. Салсата и бачатата са филтър, който позволява само добротата да излиза от танцуващите", обясни Памбос Агапиу.
От 1 до 4 март предстои да се проведе 13-ти Национален салса фестивал в парк-хотел “Москва". София ще е столица на латиното, на салса и бачата. “Много хора идват от целия свят - Мексико, Испания, Италия, Куба, Дубай и не само заради фестивала, а и да се запознаят със София. Салса, бачата и кизомба събират хората. В танците говорят телата. На фестивала ще се провеждат уроци в четири зали - една за салса, една за кюбан, една за бачата и една за кизомба. Уроците са не само за начинаещи, за напреднали, а за всички", подчерта танцьорът.
По време на фестивала ще се провеждат шоута, уроци, състезания, партита. Могат да се закупят билети на цени достъпни за всички желаещи - само за един ден или в пакет за трите дни. Всичко е направено с идеята да дойдат повече хора да се забавляват, да усетят магията на танца, да видят голямото семейство на латино танците.
“С групата “Los Pambos" пътуваме в Европа. В танца има нови тенденции, нови неща, излизат нови оркестри, нови песни. Усеща се химията между партньорите, които танцуват. Когато танцуваш салса забравяш за всичко тя е динамична, бърза, малко по-трудна. Бачатата е по-романтична, по-лека тя е за всички. Нашите танцьори са на възраст от 6 до 70 години и това е магия ", допълни Памбос Агапиу
“Животът е много по-хубав, по-прекрасен, по-страхотен, по-уникален с танците. Това е нещото, което обичам. Моят живот е танцът!" - заключи Памбос Агапиу.