Николай Денков в кулоарите на парламента.
"Ако бяхме в еврозоната, КТБ нямаше да фалира по този начин и десетки хиляди хора да загубят спестяванията си. Ако бях,е в еврозоната, нямаше да може съмнителни лица да теглят десетки милиони левове в чували", каза още Денков.
По думите, ако България е еврозоната тя може да се бори по-ефективно с прането на пари и престъпните схеми.
"Ние няма да участваме в утрешното гласуване на вота на недоверие, за да подкрепим най-важния национален приоритет днес, а именно влизането на България в еврозоната, където се решава бъдещето", заяви той.
Надежда Йорданова заяви, че в 51-ото Народно събрание няма мнозинство, което да изолира Делян Пеевски от "нерегламентираното упражняване на власт". По думите ѝ обаче в настоящия парламент има друга тенденция.
"Като че ли има проруско мнозинство. Стана ясно от намерението на правителството да не довършат сделката за продажба на реакторите на АЕЦ "Белене", а напротив - да го рестартират. Това е положителен и добронамерен жест към Путин", заяви съпредседателят на ПП-ДБ.
По думите ѝ отговорност на "ГЕРБ и Борисов е дали България няма да затънат в корупционното блато".
Според ПП-ДБ управленското мнзоинство и кабинетът ще продължат да работят, докато "им бъде изгодно да си правят схемите".
"Когато си изплетат кошницата, ще ритнат правителството и всички ще носим последствията от това", каза още Денков.
Днес предстоят дебатите по вота на недоверие, внесен от МЕЧ. Опитват се да представят този вот като избор между борбата с корупцията и влизането на България в еврозоната. Едно от най-мощните средства за борба с корупцията е да вкараме в България всички европейски и контролни механизми. Част от тях в момента липсват. Това заяви съпредседателят на парламентарната група на ПП-ДБ