Отряд София към ПСС с предупреждение към туристите, свързано с Боянския водопад

© Sofia24.bg
Публикуваме текста без редакторска намеса: След поредния ни случай с пострадал турист в района на Боянски водопад, бихме искали да ви припомним, че въпреки близостта си до София, на места пътеката е стръмна, с големи и хлъзгави камъни.
Ще се спрем на три основни начина да стигнете до водопада:
1. Червена маркировка отдолу, (движи се по реката право нагоре).
Това е стръмна и опасна пътека, която препоръчваме само на опитни и добре подготвени туристи, с качествена екипировка и много добра двигателна култура Ако не сте сигурни в уменията си, то този маршрут не е за Вас и по-скоро изберете другия вариант.
2. Зелена маркировка отдолу. Започва от едно и също място с червената, но още в самото начало прави завой наляво (изток) и постепенно, като серпентина се изкачва до водопада, като на ключовите места има табели. Тази пътека е подходяща за всички туристи, като разбира се не трябва да се пренебрегва нуждата от подходящи обувки или маратонки. Достига се за около 2 часа и половина.
3. Зелена маркировка отгоре. Започва от хижа Момина скала и едноименната поляна. Достига се за около час, но последните метри са по стръмна и тясна пътека, по която трябва да се придвижвате с особено внимание и задължително с удобни и подходящи обувки за планина или маратонки.
Не надценявайте възможностите си и си предвидете и време за връщане.
При нужда от среща с нас се обадете на тел 112, откъдето за секунди ще Ви прехвърлят към Централен Денонощен Пост и дежурен спасител. И не забравяйте планинската застраховка!".
Вижте повече в галерията!
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Изслушаха полицаите за акцията срещу контрабанден канал в Пловдив...
23:04 / 14.05.2025
Законови промени предвиждат глоби за шофьорите дори и за една изп...
21:42 / 14.05.2025
Тази сутрин живакът в термометрите падна до 1 градус. Ето в кой г...
20:59 / 14.05.2025
Километрично задръстване от камиони на АМ "Тракия" в посока Пловд...
20:30 / 14.05.2025
Томислав Дончев: България е в типичния капан на средните доходи
19:13 / 14.05.2025
Росен Плевнелиев: Оставането на страната ни извън еврозоната озна...
18:49 / 14.05.2025
Актуални теми