Забравяме да благодарим, защото когато имаме нещо, вече спираме да го ценим. Това каза създателят на онлайн курс "Благодарност 2-2“ Красен Томов в предаването "Човекът на фокус“ на Радио "Фокус“.

По думите му човешката психика функционира така, че забравя хубавите неща. Стандартното мислене е, че ще бъдем благодарни, когато постигнем целта си. "Проблемът е, че ние си слагаме огромни цели и по пътя до там ние забравяме малките стъпки, благодарение на които се постига голямата. Ако благодарим на тези стъпки във всеки един момент като една голяма цел, тогава този път става кратък, защото ние сме на вибрацията на крайната цел. Когато аз кажа "благодаря“, мозъкът регистрира, че имаш нещото. Ако не оценяваме, ако не благодарим на сегашния момент, на сегашната стъпка към тази голяма цел, той регистрира, че го нямаш. Това ни кара още повече да тичаме“, обясни Томов.

Благодарността е нещо хубаво, когато я усетиш съзнателно. "Благодарността е навик, който може да започне като игра. Тя е добра вибрация. Най-трудното е, когато си негативен, да се усмихнеш. Ако успееш да направиш това, това за момент те отделя от тази вибрация. Тогава разбираш, че ти не си тази емоция и нещо в теб се променя. Когато човек се чувства добре, той може да го запомни, да го регистрира, че се чувства добре“, допълни Красен.

Мозъкът е най-възприемчив на информация рано сутрин и късно вечер. "Много важно е да влезем в мозъка тогава, за да можем да променим тези вълни“, той.

Красен Томов организира 21-дневен онлайн курс "Благодарност 2-2“.