Калоян Паргов, член на Националния съвет на БСП.
"Над 60% от българските граждани отказват да припознаят тази политическа система и политическите партии като възможни техни представители. От това страда и самата БСП. Ако правим сравнение с изборите от ноември, сигурно няма да намерим някакви големи разлики – минус един депутат и минус 35 000 гласа, плюс-минус, както ще каже някой от Националния съвет и от националното ръководство, случва се в зависимост от избирателната активност. "Да, ама не" , беше казал един журналист, който стана пословичен с тази фраза. Ако ако правим сравнение с предишни години, и то най-вече с близките предишни години, примерно мартенският резултат 2017 година, означава огромна загуба на електорат", каза Паргов.
"В момента има две партии, които изместиха БСП от собственото й поле. От една страна - либералната "Продължаваме промяната“, която говори за пенсии и социална политика, и показва ляв уклон в своята политическа парадигма. От друга страна "Възраждане“ се явява водещата русофилска партия – поле, което десетилетия наред беше заето от БСП в полюсното противопоставяне Изток-Запад", анализира ситуацията социалистът.
"Оттук нататък въпросът е кому е нужна БСП и къде се намира БСП, и за какво ще служи БСП? Дали тя ще продължава оттук нататък да бъде присъдружна партия, подкрепяща една или друга водеща политическа сила, което е нетипична за левицата позиция, или ще търси промяна, която да изведе отново до тези водещи позиции, които заслужава тази столетна партия", очерта проблемите пред червените Калоян Паргов.
Не само БСП се в сложна ситуация, цялата държава и политическата система се намира в сложна ситуация, защото на тези избори отново виждаме някакви тревожни сигнали, които започват да се задълбочават. Това заяви за Радио "Фокус" в сутрешния блок "Добро утро, България"