Калоян Паргов на среща със съмишленици в Пловдив, където е роден. Заедно с него в събитието взе участие и проф. Ваня Добрева, която е част от екипа му.
По думите му в момента не виждаме по-далече от Европейския пазар, с който сме вързани на 60%. Не виждаме Китай, не виждаме Виетнам, не виждаме традиционни за нас търговски територии, които са извън границите на ЕС. Европа наложи закон за инвестициите, който ни ограничава да разглеждаме инвестиции от трети страни, ако те имат интерес към българския пазар. Паргов посочи, че Будапеща е получила 1 милиард долара от Китай за завод за батерии. Сърбия – за магистрали, ЖП-трасета, банки. "Защо не дойдоха в България?“, попита риторично той.
На въпрос за предстоящия пряк избор в БСП и вероятността той да бъде отменен от Конгреса, който ще се проведе на 15 и 16 февруари, Калоян Паргов отговори, че не е почтено и не е морално правилата да се променят по време на кампанията, седмица преди изборния ден.
"Сега се оказва, че вместо да отидем на футболен мач, за който се готвим отдавна, в "12 без 1“ някой ще каже, че всъщност първенството е по ръгби, а не е по футбол. Нещо, за което аз не съм се готвил, защото ръгби е друг спорт и изисква друг тип подготовка“, образно обясни ситуацията Паргов.
Той сподели един завет от покойния му баща: "Пази принципите си! Изпуснеш ли принципите, ще се загубиш в тъмнината“.
"След като има определени правилата, приемаме ги и работим по тях. Защото и демократичният централизъм предполага подобен тип поведение. Да, винаги ще има несъгласни, но когато има мнозинство, което надделява, то другите трябва да следват решенията на това мнозинство“, обясни кандидатът за председател на БСП.
Той поздрави пловдивската организация и общинските съветници от БСП, че все още отстояват Паметника на Альоша.
"В София очевидно, че не успяхме. И аз много се надявам, че софийските другари ще имат смелостта, възползвайки се от присъствието ни в управлението, да върнат Паметника на Съветската армия, защото той е свален за саниране и реставриране, според решението на областния управител“, призова Калоян Паргов от Пловдив.
Трябва да си поставим по-амбициозна цел и да водим такава политика, че след 10 години да сме сред първите 12 – 15 държави в Европейския съюз по качество и стандарт на живота. Това е национална цел. И след това да спорим дали Еврозоната ще допринесе или няма да допринесе за постигане на тази цел, защото еврото е средство, а не цел. Това изисква административни реформи, промени в различни системи, включително и в съдебна, касае промени в икономиката и в икономическия модел на държавата, за да може България да постигне тази национална цел. Това каза кандидатът за председател на БСП