Нито има стабилна коалиция от много време, нито има стабилни партии в страната. Във всички партийни формации има някакви вътрешни брожения. Партиите се отделя от идеологиите си и се объркваме коя формация какво защитава. Винаги има проблеми в партии, които обединени около една личност. Ахмед Доган настояваше Делян Пеевски да стане съпредседател, а сега е изненадан. За останалите страни, България изглежда като "временна държава" – няма нищо дългосрочно. Много държави са минали през периоди на политическа нестабилност, но проблемът се крие в това, че в самата държава има проблем. Това коментира пред NOVA NEWS бившият вицепремиер Ивайло Калфин.

Той обясни, че след три-четири години България ще осъзнае, че е изостанала, спрямо другите държави. "Българският бюджет откакто има валутен борд е в добро състояние. Но ние изоставаме, вместо да наваксваме", посочи Калфин.

"Не виждам видима лява вълна на Запад. Има надигане на национализми и популизми, но това е всичко друго, но не и левица. За България и БСП, Корнелия Нинова настояваше да води воини и отдели много партията от идеологията ѝ. Левицата трябва да покаже политики, които са насочени към хората, БСП много отдавна скъса с идеологията", каза още той.

По негови думи, за да се спре този порочен кръг, партиите трябва да седнат и да говорят за управление с мнозинство и много ясно коалиционно споразумение. "Това е единственият начин да свърши политическата криза в България", смята Ивайло Калфин.

Той коментира и предстоящите президентски избори в САЩ. "Ако се сещам за антипод на обединител, то това е Доналд Тръмп. Той е конфронтационен, произнесе най-дългата реч в историята на тези президентски номинации. Колкото повече време минава, толкова по-малки са шансовете Джо Байдън да бъде сменен с друг кандидат. Смяната му в този момент би била нож с две остриета. Ако излезе дама срещу Тръмп, това би бил добър хот. Някой, който е тотално различен от него", обясни Калфин.