"Разваляне на коалицията с "Продължаваме промяната“ (ПП) няма да има, но трябва да подобрим много работата си и това е разговор с колегите от ПП“. Това каза Ивайло Мирчев, съпредседател на "Да, България“.

"Идеологически различия имаме, но нямаме различия относно каузата си и това е причината да продължаваме да бъдем заедно“, допълни депутатът от ПП-ДБ.

На национална конференция на "Да, България“ в неделя – 27 април, Ивайло Мирчев беше избран за съпредседател на партията. Другият председател ще е Божидар Божанов.

След приети промени в устава на партията беше позволено председателите на партията да са двама.

Предишният председател на партията – Христо Иванов, подаде оставка след лошите резултати на парламентарните избори миналия юни.   

"Това е решение на националната ни конференция. Още преди месеци имаше предложение от местни организации за промяна в устава и такава възможност“, обясни Мирчев защо формацията вече ще има двама председатели.

Той обяви, че първата задача пред него и Божанов е да "подредят къщичката“ в "Да, България“. Следващата задача ще е да завърши интеграцията в коалицията с ДСБ – "Демократична България“.

"7 години вече сме коалиция, време е да направим следващата крачка. Коя е следващата крачка ще решат органите на двете партии, но логично е тя да бъде много по-тясна интеграция, не бих казал точно сливане“, уточни Мирчев пред bTV.

Новият съпредседател на "Да, България“ призна, че партията има проблем с електоралната подкрепа извън София и големите градове и уточни, че с Божидар Божанов ще работят за решаването на този проблем.

"Много трудна задача ще бъде, защото останалите партии по места работят по малко по различен начин – създават мрежи от фирми, тези фирми печелят обществени поръчки, с парите от обществените поръчки се гарантират едни гласове на избори. Ние не работим така, ще намерим друг начин“, заяви Мирчев.