Ивайло Мирчев: Очакваме от служебното правителство да не се връща към "Газпром", това е ключово за страната ни

© Демократична България
Мирчев опроверга твърденията на представители на бизнес организации за недостиг на газ. Той подчерта, че България получава евтин газ и сравни страната с Унгария, която макар и да разполага само с руски газ, плаща в пъти по-високи цени за него. “Унгария плаща много по-скъпо от България за природен газ. Това очевидно не прави впечатление на никого, в случая на бизнеса. И продължават приказките как газът ще свършва, а него продължава да го има. И го има, защото се правеше всичко възможно да бъде осигурен", каза той, като припомни, че основен проблем на руския газ освен високата му цена е, че Путин го спира, нарушавайки системно договори за доставка.
Мирчев коментира и кабинета “Петков" като заяви, че той и колегите му са могли да се справят по-добре. Като основен проблем посочи мудната работа и губенето на време, какъвто бе случаят с избора на нов управител на БНБ, отнел два месеца, което е недопустимо в условия на няколко кризи.
“Самата коалиция още в началото беше достатъчно трудна и сложна, за да можем да имаме по-сериозно и голямо влияние върху нея. Но “Демократична България" беше една осма в тази коалиция и мислим, че по добър начин успяхме да тушираме някои по-емоционални реакции на някои от партньорите вътре", допълни политикът.
На въпрос за възможностите за предизборна коалиция на протеста, Мирчев отговори: "Залогът за обединяване между ПП и ДБ е голям - студената зима, бъдещата геополитическа ориентация на страната, преодоляването на кризите. Но смятаме за логично цялата общност, която иска да се промени страната, да се явим заедно на изборите. Надявам се ПП да проявят зрялост".
Очакванията на политика от четвъртия служебен кабинет са да проведе нормални и честни избори с противодействие на купуването на гласове, както и да довърши започнатото от предходния енергиен министър по отношение на енергетиката.
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 | 29 | 30 |
Ад на магистрала "Тракия"!
20:20 / 28.04.2025
Много студена сутрин ни очаква
19:39 / 28.04.2025
Фармацевт: Най-евтиното лекарство не е най-доброто
19:22 / 28.04.2025
Вилис Цуров: Технологично сме в крак с времето, но административн...
21:08 / 28.04.2025
Доц. Наталия Киселова: Скандал може да стане от най-малкото. Парт...
19:54 / 28.04.2025
Сарафов: Прокуратурата ще е безкомпромисна към пияни и дрогирани ...
17:18 / 28.04.2025
Актуални теми