Мечтата на всеки скулптор е да остави нещо след себе си, което да напомня за него. Това каза скулпторът Георги Георгиев в предаването "Денят на фокус“ на Радио "Фокус“.

Негови скулптури се намират на входа на един от най-големите скулптурни паркове в Китай и в близост до манастира "Шаолин“.

Преди няколко години той е поканен на архитектурното Биенале във Венеция от организаторите на фестивала. "Те си харесаха една работа, която беше малък формат, и аз я увеличих за моя сметка. Имаше нужда някой да съдейства за таксата от 17 000 лева, за да може творбата да бъде изложена за 6 месеца. Имаше човек, който беше заявил желание да помогне, но точно тогава започна войната в Украйна и той се отдръпна, а аз не посмях да настоявам. Срещнах се със заместник-министъра на културата, събраха се всички експерти в тази сфера и казаха, че не е сега моментът. Сега тази работа стои в моя двор и си чака“, разказа скулпторът.

Излагането на скулптури на обществени пространства минава през редица процедури и обществени поръчки. "И да подаря свои творби на столицата, няма да мога да ги изложа. Това трябва да се случи през държавата. Според мен трябва да се събира комисия – дали от СБХ, дали назначена от Министерство на културата, и експерти трябва да решават какво трябва да остане“, обясни Георги Георгиев.

Според него трябва да има държавна политика за възпитание на децата в изкуство.