Фитнес инструкторът Генади Генадиев беше избран в класацията "Лидер на годината" в категория "Здраве и спорт". 

"За да бъдем във форма не е необходимо да консумираме само еднообразна и безвкусна храна. Можем да включим доста тестени храни и десерти в менюто си, без това да компрометира нашата визия", категоричен беше Генадиев пред Bulgaria On Air.

90% от рецептите в последната му книга "Здравословно, лесно и вкусно" са бързи и лесни за приготвяне. В нея са описани и хранителните стойности на всяко едно от предложенията.

Важно е да горим повече калории, отколкото приемаме такива

"Голяма част от хората срещат затруднения с начина на хранене заради забързаното ежедневие, тръгват с голяма кошница и очаквания, започват прекалено мобилизирани и бързо се отказват. Хранителните режими и тренировъчната програма трябва да са съобразени с ритъма на живот. Необходими са поне 3 седмици за промяна. Препоръчителното темпо за сваляне е между 400 и 800 гр тегло на седмица", каза Генадиев.

Храненето трябва да е балансирано и разнообразно. Фитнес инструкторът призова хората да не пестят от пари за качествена храна, която означава здраве. Изчисленията показват, че лев превенция спестява 10 лв. дадени за лечение. 

"Има смисъл от спазване на диети, когато човек е пълен и иска да редуцира своето тегло. То носи негативи като високо кръвно налягане. Калорийният баланс е определящ за свалянето на килограми. 12-16 часа, ако не ядем храна - можем да постигнем калориен дефицит", даде съвет фитнес инструкторът в ефира на Bulgaria ON AIR.

По думите му липсата на време за тренировки е само оправдание. А упражненията във фитнеса тонизират повече, отколкото прибирането вкъщи и сядането на дивана. Като най-лошата тренировка той посочи ненаправената. 

Между 6 и 8 часа сън са необходими на човек. Ако не се наспива, ще му се ядат повече въглехидрати.

"Има значение и по кое време си ляга човек. Един час сън преди полунощ се равнява на два часа след полунощ", подчерта Генадиев.

Според СЗО правилното съотношение е 50% въглехидрати, 20% белтъчини, 30% мазнини. 

"За спортуващ човек белтъчният прием трябва да е 1,4 до 2 гр на кг телесно тегло", уточни фитнес инструкторът.