Емил Георгиев, втори в листата на "БСП за България“ в 25 МИР – София и председател на Федерацията на потребителите в ефира на БСТВ.
В предаването "Актуално от деня“ той обясни, че за 8 месеца много неща са били свършили, но за съжаление точно когато нещата са тръгнали в добра посока, са били вероломно продадени от ИТН. "Затова не можахме да довършим и Закона за колекторите. Ако вляза в Народното събрание, една от първите ми задачи ще е да входирам този закон отново“, обясни той.
"Също така смятаме, че трябва да се въведе категорията "енергийно бедни“, заяви Емил Георгиев и продължи: "Трябва да се въведат и две тарифи на плащане на цените на електроенергия. Освен това съм амбициран в Закона за енергетиката да решим по някакъв начин проблемите на издевателствата на "Топлофикация-София“, коментира той и допълни с твърдата позиция на коалицията против добива на шистов газ в цялата страна.
Емил Георгиев не може да си обясни бруталното поведение на служебния кабинет и посочи погрома върху Комисията за защита на потребителите. "Това временно правителство с цялото си поведение показва, че не милее за българските потребители. Давам пример с преговорите за доставка на природен газ – прави впечатление, че не се търсят дългосрочни договори. Говорим за някакви количества втечнен газ и то до края на годината. Това поведение е безотговорно, явно в главите им се въртят мисли за още един мандат на служебно правителство“, смята той и предупреди, че ако след тези избори няма правителство, България влиза в цикъл от избори, което означава, че страната ни ще катастрофира.
"В тази кампания коалицията влязохме с нагласата да постигнем добър резултат. По този начин ще дадем своя принос за извеждане на стабилно парламентарно мнозинство и сформиране на стабилно правителство, но в никакъв случай с ГЕРБ и ДПС“, заяви Емил Георгиев и призова левите избиратели трябва да се мобилизират и да гласуват, защото ниската избирателна активност е по вкуса и желанието на ГЕРБ, ДПС, а защо не и на "Възраждане“. "Г-жа Нинова дава всичко от себе си и е един достоен водач на коалицията“, каза още той.
На финала Емил Георгиев заяви: "На 2-ри октомври България ще направи своя избор – за хаотично либерална държава или за социална и сигурна държава. Ние от коалицията винаги сме били и ще бъдем за социална и сигурна държава. Правим го в името на трудещите хора, майките с деца, на безработните и пенсионерите – това е отговорна политика в тежката ситуация. Затова призовавам на 2-ри да се гласува с номер 28“, заключи той.
"Вече 30 години се борим за правата на потребителите. При срещата ми с ръководството на Съюза на пенсионерите те декларираха, че застават зад нашите политики и призовават избирателите да гласуват с номер 28 в инегралната бюлетина за "БСП за България“.“ Това заяви Емил Георгиев: "БСП за Българи" сме за социална и сигурна държава

©
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | |||
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
Близо 700 военни ще преминат през парада на 6 май, техника няма д...
21:16 / 04.05.2025
Енергийният министър: От 1 юли ще има нов начин за определяне на ...
21:08 / 04.05.2025
Външно с важно предупреждение след ракетни удари на хутите срещу ...
19:50 / 04.05.2025
Ботьо Ботев за убийството в Хасково: Възникнал е скандал между Ив...
19:23 / 04.05.2025
Александър Йорданов: Всеки българин има дълг към Македония
18:30 / 04.05.2025
Ивайло Калфин: За 25 години българският лев е бил независим - тов...
18:05 / 04.05.2025
Актуални теми
Анкета
Не (21427) | 40% | ![]() |
Да, но отложено и превъртам реклами и съдържание (19706) | 37% | ![]() |
Да, гледам по традиционен начин (12170) | 23% | ![]() |