Преди втория вот на недоверие - каква е позицията на ПП-ДБ? Това коментира пред обществената телевизия Божидар Божанов, който е заместник-председател на парламентарната група на ПП-ДБ. Явно вотовете на недоверие се превръщат в ПР-ски инструмент повече, отколкото политически инструмент и това девалвира техния смисъл - това заяви той в студиото.

"Ясно е, че няма мнозинство, което да свали правителството. Правителството има достатъчно гласове в подкрепа. И от тази гледна точка това само запушва дневния ред. Включително блокира и следващи вотове на недоверие".

По думите му позицията на ПП-ДБ е "да оставим останалите политически партии да си играят на вотове на недоверие, а ние да вършим реалните опозиционни действия". Според него е очевидно, че управляващите не се притесняват от вот на недоверие. Според Божанов обаче кабинетът се притеснява от контрабандния канал в Пловдив.

"Информацията за него системно се прикрива. Искаме изслушване на Даниел Митов и осемте полицая, които са били на терен. Такова ни беше отказано със знаете жеста, станал популярен - палец надолу. Това изглежда притеснява управляващите доста повече".

Прокуратурата често прикрива такива неща, заяви заместник-председателят на ПГ на ПП-ДБ и тя е част от "чадъра". Попита защо управляващите, които уж не зависят от Пеевски, толкова много се притесняват от тази тема.

"Прокуратурата така прави като слага чадър слага и похлупака на следствената тайна".

Мнозинство за свалянето на правителството в момента няма, заяви Божанов категорично и допълни, че това е ясно, както на правителството, така и на опозицията.

Божидар Божанов каза, че есемеси с Пеевски няма, както и че няма неговия телефонен номер.