Бивш член на ръководството на "Ел Би Булгарикум": Никога не сме спирали доставките от български производители

© БНТ
В отговор на участието на иконимическия минстър Никола Стоянов в предаването миналата седмица, Петрова заяви, че предишното ръководство на "Ел Би" никога не е прекратявало покупките на мляко от български доставчици.
"Документи от дружеството могат да го покажат. Имам списък на български доставчици от северозапада, от които не е имало прекъсване на покупки. Става въпрос за 10 местни производители, малки фермери, които доставят мляко ежедневно и "Ел Би" събира млякото със собствен транспорт.
Тя коментира още, че никога не са саботирали доставките на българско мляко, а през януари т.г. са добавили три нови доставчика, с които и новото ръководство работи в момента.
Петрова заяви още, че в последния ден на мандата на старото ръководство е направено авансово плащане към една от фирмите вносители на мляко и въпреки твърденията на министъра, че "и до момента нито капка не е доставена", има документи за доставени цистерни на 1.20 лв., която е най-ниската цена в дружеството.
"Тоест те продължават да работят на цените, договорени от бившия изпълнителен директор и същевременно казват, че ние сме действали неправомерно".
Според Петрова прокурорската проверка в "Ел Би" се дължи на това, че тя и бившият изпълнителен директор са обвинени в неправомерни действия от други хора в контролния орган на дружеството.
"Кое е престъплението - че сме доставили допълнително количество мляко на възможно най-ниски цени, на база на което намалихме цените с 30%? То не само се запазва от сегашното ръководство, а и се намалява още".
пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | |||||
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
31 |
Симпатизанти на "Величие" изсипаха чували с "недостигащи бюлетини...
23:10 / 11.03.2025
Почина един от големите радетели на българската култура в Сърбия
23:01 / 11.03.2025
ГЕРБ: Обръщаме се към всички мислещи - не саботирайте държавата!
22:24 / 11.03.2025
Икономист: Бойкот на веригите, без да се погрижиш за дистрибуцият...
23:10 / 11.03.2025
Харалан Александров за данните за изборите: Има несвършена работа...
22:03 / 11.03.2025
Петя Георгиева: Румъния е в безпрецедентна политическа криза, коя...
20:36 / 11.03.2025
Актуални теми