Хората много неглижират възможността да се представят по най-добрия начин. Някак си голяма част от тях продължават да го считат като отбиване на номер, в който пращаш някакво CV и се надяваш някой да ти обърне внимание, и HR-ът да ахне: "Ах, този е страхотен, защото да не го поканим на интервю?!“. Винаги хората се смятат за незаменими, за най-добрите от едната страна, другите пък имат липса на достатъчно самочувствие. Трудно се намира баланс в средата. Това каза пред "Фокус" Бисер Кунчев, съосновател и идеен архитект на Work Talent.

"Според мен има много какво да се желае в това отношение и хората много сериозно трябва да помислят първо да имат малко по-персонализиран подход към всяка една компания, за която кандидатстват, да знаят малко повече за нея, да се опитат да влязат в нейните обувки, да разберат нейната култура, ценности, история - всичко това, което се случва в нея, за да могат да се представят по различен начин във всяка една компания, да не ползват еднотипово CV, което да го раздават и разхвърлят навсякъде и каквото стане, и да го оставят на случайността. Хората трябва да имат желание и идея, и да си отговорят на въпроса: как се вписват в една компания, да намерят нещо, с което те смятат, че ще допринесат за нея, и тогава да тръгнат да кандидатстват, но не и на всяка цена", коментира още той.

Хората вече не искат да намерят просто работа, която да има работен ден от 09.00 до 18.00 часа и събота и неделя да си почиват, категоричен бе Бисер Кунчев.

"Искат да намерят предизвикателство, вдъхновение, нещо, което ги кара да ходят с удоволствие на работа и заплатата да е някакво възнаграждение, което е награда за цялостния им труд и усилия", обясни той.

"И те се чувстват по-добре, когато си харчат парите тогава, защото наистина се допринесли с нещо за развитието на компанията", допълни експертът.

Очаквайте пълното интервю под формата на видео в понеделник (09.09.2024 г.)