Блокчейн се превърна в една революционна технология не заради начина на подреждане на данни, а защото продаде идеята на доверието в самия процес – че той е достатъчно децентрализиран, че никой не може да го повлияе по някакъв начин. Премахна се възможността да се манипулират данните и даде доверие на хората. Това каза Александър Пехливанов – съдружник в "Кибернация“, в предаването "Човекът на фокус“ на "Фокус“. 

"Кибернация“ събира общност от хора, които искат да бъдат финансово независими чрез блокчейн технологията. "Ние сме част и от софтуерна компания. Целта на "Кибернация“ е да разработи една доста интересна технология, която да даде възможност на хората да се докоснат до Web3, да пробват и да вземат бонусите, които може да даде самото Web3“, обясни Александър Пехливанов. 

Той разказа и за подкаста "Тъмната страна на луната“, който показва възможностите, но и опасностите на дигиталните технологии. Подкастът се случва на живо, като идеята е хората да имат достъп до водещите и да задават въпросите, които ги вълнуват.  

"В днешния подкаст ще разкажем как човек може да достигне финансова свобода и без крипто. За мен трябва да се раздели рискът между крипто и друга финансова среда, за да достигнеш финансовата свобода и основата й да бъде солидна“, обясни Александър Пехливанов.