На 27 април от 8 ч. до 14 ч. движението при 23-ти км на АМ "Тракия", в двете посоки, ще е в една лента за изпълнение на асфалтови работи по изграждането на "прозорец" в средната разделителна ивица на магистралата. Той е необходим за аварийно преминаване от едно платно в друго, във връзка с бъдещи ремонтни дейности на асфалтовата настилка в участъка.

Ще бъде ограничено преминаването в изпреварващите ленти в двете платна, като трафикът ще се осъществява в активните ленти.

Агенция "Пътна инфраструктура“ се извинява на шофьорите за причиненото неудобство, но ремонтните дейности са необходими, за да се осигури безопасността на движение през съоръженията. Апелът към шофьорите е да карат внимателно, да спазват правилата за движение и ограничението на скоростта, да не предприемат рискови изпреварвания, с които застрашават безопасността на всички останали пътуващи. Да не се използват аварийните ленти по автомагистралите за по-бързо придвижване при натоварен трафик. По този начин се възпрепятства преминаването на превозните средства със специален режим на движение в случай на инцидент.