Байерн (Мюнхен) спечели с 2:0 домакинството си на Волфсбург в последния мач от втори кръг в Бундеслигата. Двете попадения за домакините паднаха още през първото полувреме. Голмайстори станаха Джамал Мусиала в 33-ата и Томас Мюлер в 44-ата минута. Играчите на Юлиан Нагелсман можеха да спечелят и много по-убедително, но късметът сякаш не бе на тяхна страна.

С тези три точки Байерн отново се оглави класирането с шест точки и голова разлика 8:1 след две срещи. Волфсбург от своя страна има само точка след два мача и към момента е на 15-о място.

В друг двубой по-рано Майнц 05 и Унион Берлин завършиха наравно 0:0. Майнц е шести в класирането след победа и равенство, Унион Берлин е пети, с по-добра голова разлика.