Поставеният под номер 6 в основната схема Карлос Алкарас от Испания се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис при мъжете. Алкарас победи сънародника си Алберт Рамос-Винолас в зрелищен петсетов двубой с 6:1, 6:7(7), 5:7, 7:6(2), 6:4.

19-годишният тенисист се справи с 34-годишния си противник за 4 часа и 38 минути игра. Срещата премина през няколко обрата, а заемащият шесто място в световната ранглиста Алкарас спаси мачбол при 4:5 в четвъртия сет, изравни за 5:5 и спечели с тайбрек, с което изравни резултата за 2:2 сета. След това изостана с 0:3 гейма в решителния пети сет, но взе следващите четири и обърна до крайното 6:4 в своя полза.

Съперник на испанеца в следващия етап на турнира от Големия шлем е Себастиан Корда от САЩ. Той победи в три сета със 7:6, 6:3, 6:3 местния любимец Ришар Гаске.

В друг мач от вечерта Фабио Фонини отпадна от турнира след отказване при резултат 6:4, 7:6(2), 3:2 в полза на Ботик Ван де Зандшулп от Нидерландия.