XVI-то издание на шахматния турнир за купа "Ловеч“ се проведе на 22.05.2022 г., като участие взеха 66 състезатели от страната. Организатори на събитието бяха шахматен клуб "Ловеч“ и Община Ловеч.

Играта отреди победил в турнира и подреждането в челното класиране да се реши в последния кръг в преки двубои за медалите. Майсторството и моментната спортна форма доведи до следното класиране.

Първо място и купа "Ловеч“ и златен медал спечели международният майстор Цветан Стоянов.

На второ място със сребърен медал остана гросмайстор Радослав Димитров, а трети международният майстор Любомир Данов.Наградите бяха осигурени от Община Ловеч и връчени от д-р Димитър Димитров, директор на дирекция ,,Образование,здравеопазване,култура и туризъм“.