Шумен -2 започна с победа участието си в плейофите в регион Изток на ББЛ А група. Тимът по регламент почиваше в първия кръг, а на старта на полуфиналната си серия днес надви на свой терен Светкавица със 113:66, след като водеше през цялото време.

Вторият мач ще се проведе на 25 май (сряда) в Търговище.

Домакините взеха инициативата още в началните минути, като постепенно започнаха да трупат разлика и след първата част се откъснаха с 34:20. Те вкараха 8 тройки само за първото полувреме, имаха предимство в подкошието, а освен това и сбъркаха само 4 пъти, като на почивката се оттеглиха при 66:37 в своя полза.

След паузата играта бе сравнително равностойна. За кратко разликата в полза на Шумен -2 достигна и 40 точки, а преди последната част тимът бе напред с 88:54. Въпреки голямата си преднина, домакините не се отпуснаха и спечелиха още по-убедително.

Всички баскетболисти и на двата тима взеха участие в мача. Най-резултатен за победителите, в чийто състав отново бяха играчи от НБЛ, бе Константин Паисиев със 17 точки. Милош Чойбашич записа 15 точки и 16 борби. Йоан Йоргов записа 12 точки и 7 борби, по 11 точки имат Виктор Серафимов и Никола Любенов, а 10 добави Теодор Димитров.

За Светкавица по 14 точки реализираха Александър Янчев и Калоян Стоянов (11 борби), а по 11 точки имат Георги Минков и Сарухан Акифов.