Хасково Б спечели регион Юг на ББЛ Б група. На финала днес в спортен комплекс "Сила“ в Пловдив тимът надви убедително Олимпия Ямбол със 100:66.

Миналогодишният носител на трофея в шампионата започна много силно мача и след десет минути игра водеше с 27:8, а още в средата на втория период авансът му надхвърли 30 точки. Второто полувреме започна при 51:27 за Хасково Б, а след сравнително равностойна трета четвърт, преди последната разликата бе 23. В оставащото време тимът продължи да увеличава преднината си и спечели още по-убедително.

Ивайло Тонев завърши с 33 точки и 11 борби за победителите, а дабъл-дабъл има и Динко Христов – 24 точки и 13 борби. Владимир Георгиев записа 17 точки и 7 борби, а Кристиян Желев добави 13 точки. За Олимпия Ямбол, който игра финал в турнира за Купата на ББЛ по-рано през сезона, Йоан Христов реализира 26 точки. Росен Иванов се отчете с 20 точки и 15 борби.

Бронзовите медали през този сезон отидоха за Пловдив Мамбас, който в изключително драматичен мач надви Хебър Б със 79:77.

Отборът от Пазарджик натрупа аванс от 19 точки само за няколко минути игра, а след първата четвърт бе напред с 25:9. На няколко пъти съперникът му скъсяваше дистанцията, но на почивката разликата отново бе внушителна – 40:26 за Хебър Б. След паузата Пловдив Мамбас отново започна да топи изоставането си и в края на частта за кратко обърна, но преди последната четвърт отново бе в ролята на догонващ – 57:58. Драмата продължи до последно, като минута преди края Хебър Б водеше с 2, но два поредни коша на юношата Йоанис Кикрилис донесоха успеха на тима му.

Именно Кикрилис бе най-резултатен за победителите с 33 точки (5 тройки). С 21 е Владислав Петров, а силно се включи и Златомир Дончев – 9 точки и 15 борби. За Хебър Б Вангел Илиев бе над всички с 35 точки, по 16 и 10 борби имат Методи Илиев и Георги Марински.