Шоутайм е първият финалист в регион Изток на ББЛ А група през този сезон. Тимът ще защитава трофея си от миналата година, след като днес надви състава на Икономическия университет във Варна с 89:74 и затвори серията в своя полза.

На финала Шоутайм чака победителя от серията Шумен -2 – Светкавица, която започва утре.

Двубоят започна изключително равностойно, като след десет минути игра ИУ водеше с 21:19. Авансът на тима стана двуцифрен през втория период, но на почивката съперникът му намали за 37:40. След паузата обаче баскетболистите на Кирил Петров взеха инициативата. Те бързо стигнаха до пълен обрат, а преди решителната четвърт бяха напред с 64:57. В оставащото време разликата в полза на Шоутайм продължи да расте и в последните минути на практика мачът се доиграваше.

Берк Мехмед бе над всички за победителите с 30 точки и 8 борби. Николай Николов реализира 22 точки, с 14 е Красимир Димитров. За ИУ Цветан Савов бе най-резултатен с 32 точки. Кристиян Попов вкара 18, а 11 е Николай Маринов.