Венесуела стопи амбициите на Боливия за участие на Мондиал 2022 в Катар. Аутсайдерът в зона "Южна Америка", който вече загуби шансове за класиране, победи с 4:1 "Ла Верде" и така почти уби надеждите им да намерят място в "Топ 4", което дава право на директно участие на световните финали.

Героят на вечерта бе Саломон Рондон. Нападателят на Евертън се развихри и постигна хеттрик във вратата на Боливия, разписвайки се в 25-ата, 35-ата и 67-ата минута. Освен него за домакините точен бе и Дарвин Мачис в 55-ата минута. Голът за Боливия отбеляза Бруно Миранда, който бе точен в 38-ата минута на срещата.

След този мач Венецуела остава на дъното в класирането с 10 точки, а Боливия е на 8-о място с 15 точки в актива си. В другия мач от тази нощ Перу измъкна изключително ценна победа с 1:0 при гостуването си на Колумбия и вече е четвърти в класирането с 20 точки.