Марица (Пловдив) ще изиграе първия си мач в турнира за Купа България за 2022-а днес. Маричанки са домакин на Славия (София) в среща от четвъртфиналите в турнира. Двубоят е днес, от 16:00 б.в. в зала Сила.

Срещата ще бъде със свободен вход за феновете. Всеки, който иска да присъства на двубоя трябва да има зелен сертификат.

Марица преследва спечелването на седма Купа България в историята си. През миналата година шампионките победиха във финала в Пазарджик ЦСКА (София) с 3:0.

При успех днес маричанки ще срещнат на 25 януари отново в Пловдив победителя от двубоя между ЦСКА и Берое (Стара Загора). Финалът в турнира е на 28 януари в зала Младост в Бургас.

В сряда Марица гостува на Фенербах Опет (Истанбул) и загуби с 0:3 четвъртата си среща от групите на Шампионската лига. Преди това маричанки победи ДКС Варна (Варна) в изтеглена среща от НВЛ.

За Славия това ще е първи мач за новата година.

В първия мач между двата отбора в НВЛ през този сезон маричанки победиха с 3:0 гейма.

Официалният видеоканал на Марица в YouTube ще предава на живо двубоя за тези, които нямат възможност да бъдат на трибуните в зала Сила.