Daily Sabah (Турция): Украйна кани турски компании за инфраструктурни проекти
Киев/Анкара. Украйна покани турски компании да се включат в инфраструктурните и строителни проекти на страната, а също и да отворят офиси на нейна територия, съобщава вестник Daily Sabah.
Украинският министър на инфраструктурата Владислав Криклий сподели, че се надява „турските компании да участват в проекти в Азов и други региони“. Съгласно думите му, турските компании са търсен партньор не са при изграждането на пътища, но и в други области.
Подчертавайки значението на „взаимноизгодни и конструктивни" отношения между Украйна и Турция, министърът заяви, че Киев очаква участието на турски компании не само в проекти, финансирани от държавата, но и в проекти за публично-частно партньорство. Той отбеляза, че украинското правителство е изградило повече от 4000 километра пътища през 2020 г. в рамките на текущия проект на страната „Голямо строителство".
„Скоро ще започнем още два интересни проекта. Първият е за концесионен договор за железопътни гари, а вторият е пътен проект със Световната банка в публично-частно партньорство. Очакваме участието на турски компании", увери Криклий. „Не се колебайте да дойдете в Украйна, за да отворите свои представителства", добави той.
Подчертавайки, че Турция и Украйна трябва да развият отношенията си в областта на инвестициите, инфраструктурата и търговията, министърът отбеляза: „Можем да разработваме съвместни проекти и да изнасяме (продукция) за други страни".
Превод и редакция: Иван Христов