Възпитаници на Дневния център за деца с увреждания „Надежда“ в Добрич получиха медали и грамоти от Националния конкурс „Аз и моите приятели – животните“
Добрич. Възпитаници на Дневния център за деца с увреждания „Надежда“ в Добрич получиха медали и грамоти от Националния конкурс „Аз и моите приятели – животните“, предаде кореспондент на Радио „Фокус” – Варна.
Потребители от Дневния център в града са участвали с рисунки и апликации, с материали по избор. В творбите децата са изобразили свои любими животни. Медали и грамоти са получили и тримата участници - Станислав Мирославов, на 12 год.- II-ро място, с рисунка на тема „Любимите ми рибки“; Искрен Георгиев, на 14 год.- III-то място, с рисунка на тема: „Слончето и неговия приятел“ и Мирослав Йорданов, на 14 г.- поощрителна награда, с рисунка на тема: „Зайчето, най-добрият ми приятел“.
Конкурсът е организиран по повод Световния ден за защита на животните, който се отбелязва на 4 октомври. Организатори са Националният дворец на децата и Фондация „Четири лапи“. Конкурсът е проведен в електронна форма.
Целта е да се поощрят възпитаването в детска възраст на отговорност и хуманност към представителите на животинския свят и създаване на бъдещи социално-отговорни граждани.
Жулиета НИКОЛОВА