НАЙ-ЧЕТЕНИТЕ НОВИНИ ДО 09:00

СВЪРЗАНИ НОВИНИ

Кметът на Бургас Димитър Николов поздрави младия Едмонд Назарян за успешната му спортна година

19 Септември 2019 | 18:56 | Агенция "Фокус"
Бургас. Кметът на Бургас Димитър Николов поздрави за успешната му спортна година младата надежда на българската, а и на бургаската борба, тъй като отскоро е състезател на Спортен клуб „Бургас“ – Едмонд Назарян. Това съобщиха от пресцентъра на Община Бургас. През 2019-та Едмонд Назарян стана европейски шампион за кадети в италианския град Фаенца, а на световното се пребори за бронзов медал. Той гостува на кмета Николов в компанията на легендарния си баща Армен Назарян (понастоящем треньор на националния ни отбор при класиците), личния си треньор Николай Дачев и Айк Манацканян, който се прибра у нас буквално вчера, след като спечели единствения медал за България, бронзов, на световното първенство по класическа борба при мъжете в Нур-Султан, Казахстан.
Отвори в нов прозорец
прочети затвори

Спорт: Едмонд Назарян взе бронзов медал на световното първенство за кадети в София

4 Август 2019 | 22:29 | Агенция "Фокус"
София. Борба: Едмонд Назарян спечели бронзов медал на световното първенство по борба за кадети в "Арена Армеец". В малкия финал при 51-килограмовите на класическия стил младият борец победи с технически туш за по-малко от 3 минути индиеца Аршад Аршад. Иранецът Сеид Лейвеси, от когото българинът загуби в полуфинала, спечели златните медали. Другият ни представител днес Мирослав Емилов загуби в репешажите от Владислав Куркурин (Украйна) с 0:8.

Спорт: Синът на Армен Назарян спечели европейска титла за кадети за втора поредна година

19 Юни 2019 | 21:46 | Агенция "Фокус"
Фаенца. Борба: Синът на Армен Назрян, Едмонд Назарян, триумфира с европейската титла за втора поредна година. На първенството за кадети в италианския град Фаенца националът победи турчина Барис Ербек с технически туш 10:0 за 2,38 минути в категория до 51 кг на класическия стил. През 2018-а Назарян спечели златото в по-долната категория до 45 кг. Той има още бронз от световното и младежките олимпийски игри в Буенос Айрес през миналата година. В категория до 45 кг Мирослав Емилов се пребори за бронза, като в малкия финал надделя над Каспарс Бондаренко (Латвия) с 4:2.